Terapia manualna

Terapia manualna to specjalistyczna metoda rehabilitacji polegająca na diagnozowaniu i leczeniu odwracalnych dysfunkcji narządu ruchu. W wielu przypadkach pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności pacjentów, którzy odczuwają dolegliwości w obrębie kręgosłupa, pleców czy stawów kończyn.
Więcej informacji

Taping

Taping to metoda rehabilitacji oraz medycyny sportowej, polegająca na stosowaniu różnego rodzaju plastrów. Plastry aplikuje się na skórę w celu zmiany sposobu pracy lub ułożenia względem siebie ludzkich tkanek (skóry, powięzi, mięśni ścięgien, więzadeł). Różnorodność materiałów (plastrów, bandaży itp) stosowanych w tej metodzie daje bardzo szerokie możliwości jej zastosowania niemalże w każdej dziedzinie medycznej.
Więcej informacji

Igłoterapia

Igłoterapia cienkoigłowa zwana również suchym igłowaniem to zabieg rehabilitacyjny inny niż tradycyjna akupunktura w modelu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jest to najskuteczniejsza z metod pracy na mięśniowo-powięziowych punktach spustowych powodujących nierzadko uporczywe dolegliwości bólowe w obrębie mięśni oraz stawów.
Więcej informacji

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Zabieg ten dedykowany jest osobom, które potrzebują maksymalnie jak to jest możliwe przyśpieszyć i wzmocnić proces gojenia. Zabieg podania osocza bogato płytkowego PRP jest zdecydowanie najskuteczniejszą z bezpiecznych i naturalnych metod leczenia stanów przeciążeniowych przyczepów mięśni, częściowych urazów więzadeł oraz ścięgien, niektórych zwyrodnień tkanki miękkiej, częściowych naderwań mięśni.
Więcej informacji

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to forma terapii, w której terapeuta używa technik wykonywanych ręcznie by w sposób zamierzony wpłynąć na stan oraz funkcje tkanek pacjenta. Zabieg masażu leczniczego bardzo często jest łączony z innymi metodami rehabilitacyjnymi jak terapia manualna, fizykoterapia lub przykładowo Taping (plastrowanie).
Więcej informacji

Mezoterapia kolagenem medycznym

Zabieg ten dedykowany jest osobą uprawiającym sport na wszystkich szczeblach zaawansowania lub osobom, które doznały urazu mięśni, ścięgien, więzadeł i potrzebują maksymalnie jak to jest możliwe przyśpieszyć i wzmocnić proces gojenia. Precyzyjne podanie kolagenu medycznego posiada wpływ na procesy gojenia tkanki człowieka.
Więcej informacji

Terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych jest oddziaływaniem na lokalne zgrubienia w przebiegu mięśnia nazywane punktami spustowymi. Punkty te mogą powodować rozmaite dolegliwości nawet w miejscach oddalonych od ich występowania. Dolegliwości wywołane przez punkty spustowe często są mylone z innymi schorzeniami takimi jak np. rwa kulszowa.
Więcej informacji

Terapia bańką próżniową

Stosuje się zarówno techniki ruchomego masażu bańką jak i miejscowe aplikacje w obrębie nadmiernie napiętych grup mięśniowych. Poza mocnym mechanicznym działaniem rozluźniającym, wzmaga krążenie sprzyjając usuwaniu produktów przemiany materii aktywując przy tym układ odpornościowy. Stosowana na stawach poprawia krążenie w ich obrębie oraz może wpływać na poprawę ruchomości.
Więcej informacji

PNF

PNF jest kompleksową metodą rehabilitacyjną, która opiera się na odzyskaniu utraconej lub zaburzonej funkcji pacjenta poprzez ułatwianie (torowanie) odpowiednich ruchów. Nazwa PNF oznacza proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu.
Więcej informacji