Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Zabieg ten dedykowany jest osobą uprawiającym sport na wszystkich szczeblach zaawansowania lub osobom, które doznały urazu mięśni, ścięgien, więzadeł i potrzebują maksymalnie jak to jest możliwe przyśpieszyć i wzmocnić proces gojenia. Zabieg podania osocza bogato płytkowego PRP jest zdecydowanie najskuteczniejszą z bezpiecznych i naturalnych metod leczenia stanów przeciążeniowych przyczepów mięśni, częściowych urazów więzadeł oraz ścięgien, niektórych zwyrodnień tkanki miękkiej, częściowych naderwań mięśni. Metoda ta daje bardzo dobre rezultaty jako uzupełnienie leczenia po zabiegach ortopedycznych takich jak szycie mięśni i więzadeł.

Osocze PRP (Platelet Rich Plasma) to autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza o stężenie to około 1 000 000 płytek na mm³. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuje się wyłącznie z krwi pacjenta co eliminuje wszelkie reakcje niepożądane, które mogą się pojawić po podaniu innych syntetycznych substancji. Poprzez wstrzyknięcie osocza w precyzyjnie zlokalizowane miejsce (pod kontrolą USG) uzyskuje się mocny efekt znacznego przyspieszenia odnowy chorej lub uszkodzonej tkanki. Proces regeneracji ulega przyspieszeniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu co prowadzi do znacznie szybszego gojenia tkanki lub eliminacji stany zapalnego.

Przebieg podania osocza PRP

  1. Określenie typu, stopnia oraz rodzaju schorzenia lub urazu
  2. Pobranie krwi żylnej od pacjenta do specjalnej probówki umożliwiającej uzyskanie bogatopłytkowego osocza
  3. Przygotowanie preparatu za pomocą wirówki do osocza
  4. Pobranie osocza bogatopłytkowego do strzykawki
  5. Podanie preparatu w miejsce urazu, schorzenia

Jeżeli zajdzie potrzeba preparat podaje się przy kontroli USG aby zwiększyć precyzję lokalizacji miejsca docelowego podania preparatu. Cały proces/wizyta trawa do 30 minut. U niektórych pacjentów bywa bolesny co jest związane z nakłuciem miejsca podania.

Zabieg wykonują: Tomasz Tittinger

Umów się na konsultację

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie 1

Odpowiedź 1

Pytanie 2

Odpowiedź 2

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami.